Pojmové mapy jako rozcestník k souborům

Pojmové a myšlenkové mapy mohou posloužit jako přehledný rozcestník na další materiály – prezentace, obrázky či videa. Student v mapě vidí kontext – jak jednotlivé pojmy souvisí s ostatními – a tak při procházení jednotlivých materiálů připojených k pojmům má neustále na očích širší obraz a neztratí se v podrobnostech.

V ContextMinds lze soubory k pojmům připojovat nyní mnohem lépe: když do poznámky u pojmu vložíte odkaz na obrázek, prezentaci, dokument či video, v detailu pojmu se automaticky zobrazí náhled, ze kterého můžete například video přímo spustit.

Více zde na videu: http://youtu.be/CuuyaGgsCbU?hd=1

Funguje to pro následující typy souborů:

  • Jakékoliv soubory z Google Disku s odkazem typu “všichni, kdo mají odkaz, mohou zobrazit”
  • Dokumenty PowerPointu, Wordu a Excelu sdílené z OneDrive rovněž odkazem typu “všichni, kdo mají odkaz, mohou zobrazit”.
  • Videa z YouTube – stačí zkopírovat jejich adresu
  • Obrázky dostupné na webu, jestliže jejich URL adresa končí .jpg, .png či .gif (to fungovalo již dříve).

V ContextMinds si díky tomu můžete vytvořit přehledný archiv a vyhledávat materiály podle kontextu. Odkazy na soubory připojíte k pojmům (tématům), kterých se týkají, a kdykoliv pak takový pojem přidáte do mapy, načtou se s ním i připojené odkazy. Zároveň s tím se samozřejmě načtou i související pojmy a s nimi i související soubory.